Bulgaria 728x90

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна
cover KINO 17 41 4 web
 
На 35-то издание на фестивала "Златна роза", което се проведе в гр. Варна през периода 30 септември - 7 октомври 2017 г., двете журита в състав: жури за пълнометражни филми - проф. Божидар Манов /председател/, проф. Станимир Трифонов, Яна Маринова, Георги Тошев и Людмил Станев и жури за късометражни филми - Мартина Вачкова /председател/, Геновева Димитрова и Димитър Коцев-Шошо присъдиха следните награди:
 
        ЖУРИ ЗА КЪСОМЕТРАЖНИ ФИЛМИ:

Голямата награда "Златна роза" в категорията за най-добър късометражен филм - на филма "КОРАБА СЛЪНЧОГЛЕД 1" за кинематографичен взрив, емоционално вълшебство и необуздана дързост в лицето на автора Васил Горанов.

Диплом на филма "ДУПКА" , режисьор Джонатан Хайделбергер за нежно разказаната история с вълнуващо изведени образи.

Диплом на филма "НОЩИТЕ НА ЕДИН САМОТЕН ВЕСТОНОСЕЦ", режисьор Андрей Кулев за визуално съвършенство.

     ЖУРИ ЗА ПЪЛНОМЕТРАЖНИ ФИЛМИ: 

Голямата награда "Златна роза" в категорията за най-добър пълнометражен филм - на филма "ВЕЗДЕСЪЩИЯТ" в лицето на продуцентите Матей Константинов, Илиян Джевелеков и Георги Димитров - "Мирамар Филм" - режисьора Илиян Джевелеков, сценаристите Матей Константинов и Илиян Джевелеков, оператора Емил Христов - През окото на вездесъщата камера филмът оголва самотната човешка душа в студения свят на съвременната технология.

Специална награда на журито за филма "ПОСОКИ", в лицето на продуцентите Стефан Командарев и Катя Тричкова - "Арго Филм", режисьор Стефан Командарев, сценаристите Симеон Венциславов и Стефан Командарев, оператора Веселин Христов - Филмът пресича с болка посоките на българското ежедневие, които водят от драмите на битието към Терминал 1 и 2.

Специална награда на град Варна за филма "ВРАГОВЕ", в лицето на продуцентите Светла Цоцоркова и Светослав Овчаров - "Омега Филмс", режисьора е сценариста Светослав Овчаров, оператора Рали Ралчев, сценографа Георги Тодоров и художника на костюмите Елена Стоянова - Филмът възкресява достоверен исторически епизод през затрогващи човешки съдби. 

Награда в категорията за най-добър режисьор - на Илиян Метев за филма "3/4".

Награда в категорията за най-добър сценарий - на Теодора Маркова, Георги Иванов, Невена Кертова и Тео Чепилов за филма "ДЪВКА ЗА БАЛОНЧЕТА". 

Награда в категорията за операторско майсторство - на Ненад Бороевич за филма "И ПОСЛЕ СВЕТЛИНА".

Награда в категорията за най-добра женска роля - на Теодора Духовникова за ролята й във филма "ВЕЗДЕСЪЩИЯТ" и на Ирини Жамбонас за ролята й във филма "ПОСОКИ".

Награда в категорията за най-добра мъжка роля - на Велислав Павлов за ролята му във филма "ВЕЗДЕСЪЩИЯТ".

Награда в категорията за дебютен пълнометражен филм - на филма "РАДИОГРАМОФОН" в лицето на режисьора Рузие Хасанова.

Диплом - на режисьора Ясен Григоров и творческия екип на филма "ЛИЛИ РИБКАТА" - за благородните им усилия в трудната област на детското кино. 

Голямата награда "Златна роза" - на актрисата Татяна Лолова за цялостен принос.

Награда на Съюза на българските филмови дейци - на Васил Горанов за филма "КОРАБА СЛЪНЧОГЛЕД 1"

Награда на гилдия "Критика" към СБФД - на пълнометражния филм "ВЕЗДЕСЪЩИЯТ", реж. Илиян Джевелеков и късометражния филм "ОХЛЮВИ", реж. Албена Пунева.

Награда на публиката - на филма "ВЕЗДЕСЪЩИЯТ", режисьор Илиян Джевелеков.

Награда на акредитираните журналисти - на филма "ПОСОКИ", режисьор Стефан Командарев. 

Потребителски рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

620 златнаталипа4

Жури в състав: Владимир Пенев – председател (България), Анна Носатова (Русия), Вахо Чачанидзе (Грузия), Зузана Уолтер (Чехия), Даниел Фитзсимънс (Англия) присъди следните награди:

Награда за най-добър филм – „Дневникът на машиниста” на режисьора Милош Радович (Сърбия)
С награда за най-добра женска роля беше отличена Трине Дирхолм за участието й в датския филм „Комуната” на Томас Винтерберг
Награда за най-добра мъжка роля получи Стефан Денолюбов за ролята си в „Слава” на Кристина Грозева и Петър Вълчанов
Наградата за режисура бе връчена на Нино Басилия за филма „Животът на Анна” (Грузия)
Творбата на Томас Витерберг „Комуната” (Дания) получи Наградата на СБФД

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

ФЕСТИВАЛИ НА СБФД


zlatnoto oko 

СЕДМИ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА ОПЕРАТОРСКО МАЙСТОРСТВО

"ЗЛАТНОТО ОКО"

В ПАМЕТ НА ДИМО КОЛАРОВ

ГРАД ПОПОВО

23 - 25 октомври 2014

Филмите в конкурсната програма

Статут на фестивала

Формуляр-заявка за участие

Жури в състав:  

Константин Занков – председател, Пламен Сомов,  Людмила Дякова,

Цветан Недков и Любен Чаталов

НАГРАДИТЕ

Bulgaria 240x400